У Чернігові звучала музика американця Джорджа Гершвіна
120-річчю від дня народження Джорджа Гершвіна була присвячена програма, яку 24 лютого 2019 року презентували глядачам у Чернігові.
Продемонстрували музичні твори солісти Національної філармонії України заслужена артистка України Єлизавета Ліпітюк та лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Сергій Бортник.
Програма, яка цілком складається з творів великого американського композитора, була представлена на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм в рамках проекту «Вокальний абонемент».
Єлизавета Ліпітюк і Сергій Бортник — виконавці дуже різнопланові. Обидва — випускники Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського. Репертуар Єлизавети Ліпітюк включає, зокрема, твори Йоганна Себастьяна Баха, Ріхарда Штрауса, Франца Шуберта, Жоржа Бізе, а також українських композиторів. Сергій Бортник відомий виконанням партій в операх Джузеппе Верді, Петра Чайковського, Гаетано Доніцетті, в кантатно-ораторіальних творах Антоніна Дворжака, Йоганна Себастьяна Баха, Людвіга ван Бетховена, Йозефа Гайдна та інших видатних композиторів.
Єлизавета Ліпітюк і Сергій Бортник разом з концертмейстером — заслуженим діячем мистецтв України В’ячеславом Полянським підготували цикл програм “Американські спіричуелси та пісні з мюзиклів”. В цьому контексті особливе місце займає програма, складена з творів американця з українським корінням — Джорджа Гершвіна.
За словами автора і ведучого проекту “Вокальний абонемент” — заслуженого діяча мистецтв України, мистецтвознавця Олега Васюти, музика Джорджа Гершвіна йде від легкого жанру, від народної творчості афроамериканців, але, разом з тим, одягнута в класичні одежі.
Зі сцени обласного філармонійного центру у виконанні Єлизавети Ліпітюк, Сергія Бортника та В’ячеслава Полянського прозвучали такі знамениті композиції як «Somebody Loves Me», «Embraceable You», «But Not for Me», «I Got Rhythm», «’S Wonderful», теми з «Блакитної рапсодії» (тут імпровізація В’ячеслава Полянського народжувалася просто на очах глядачів) та інші твори Гершвіна.